Pokud se bojíte, že váš pevný disk již při poškození nepůjde opravit, tak nezoufejte, jelikož na trhu najdete širokou paletu programů, které slibují nápravu veškerých problémů s pevným diskem. Pro orientaci bychom měli některé nejznámější uvést některé z nich, které jsou schopny to, aby oprava počítače tohoto rázu bez problémů byla obstarána poměrně rychle a pohodlně.


Jedním ze základních programů pro opravu pevného disku je SLOW-PCfighter. Jedná se o program, který byl zkonstruován na základě těch nejmodernějších technologií. Je schopen vyhledat v počítačovém registru všechny nepoužívané vstupy a také nezdařené softwarové instalace a instalace ovladačů. Vyhledá také neaktivní a chybné ovladače a umožní optimální spuštění systému Windows.

Na opravu poškozených disků lze použít také třeba program BootIt Next Generation 1.87. Ten je schopen nabídnout hned několik nástrojů vytvořených speciálně pro práci s diskovými oddíly. Umí zapříčinit nedestruktivní změnu těchto oddílů z pohledu jejich velikosti a konverzi různých typů oddílů. V neposlední řadě umí také bootovat z některého z oddílů. Vytvoří také image oddíly na některý z disků, a to buď CD-R/RW nebo DVD R/RW. Podporuje také disky vyznačující se svou velikostí. Je schopen pracovat s oddíly velikost až 2 TB.


Poměrně známým se jeví také program Drive Health 2.5 183. Tento program funguje spíše jako prevence, jelikož monitoruje díky technologii S.M.A.R.T: provozní parametry pevných disků ve vašem počítači. Na možné poruchy, které právě vašemu hard disku, a tedy i počítači hrozí, vás zavčas upozorní, takže budete moci učinit hned několik opatření, díky nimž těmto nepříjemnostem předejdete. Riziko ztráty dat tak bude sníženo na naprosté minimum. Následně pak záchrana dat nebude natolik potřebná, ale určitě je dobré mít nějaký servis po ruce.
 

Share:  Add to Facebook Tweet This Add to Delicious Submit to Digg Stumble This


 

Pošlete nám poptávku ještě dnes, nezávazně a bezplatně